O mnie

Przyszłam na świat w Pucku, a moje serce zostało w rodzinnym domu w Połczynie. Los rzuca mnie w różne miejsca: Warszawa, Gdańsk, Reda i koncerty w całej Polsce.

Pierwszy telewizyjny występ to „Szansa na Sukces” z Violettą Villas. Piosenka „Nie ma miłości bez zazdrości” przyniosła mi wówczas zwycięstwo. Potem kolejna wygrana w „Szansie” (specjalne wydanie) po której przyszedł angaż do musicalu „Metro” w teatrze Buffo w Warszawie. Sprawy zaczęły nabierać tempa. Nawiązałam współpracę z zespołem Ha-Dwa-O! Pierwsze profesjonalne teledyski, płyta „Cud”,  występ na opolskich Premierach, preselekcje do Eurowizji i mnóstwo koncertów. Cały czas jednak czułam potrzebę dalszego muzycznego rozwoju. Dlatego też zaczęłam studia na Akademii Muzycznej w Gdańsku, gdzie ukończyłam dyrygenturę chóralną i wokalistykę.

Równocześnie prowadziłam życie estradowe. Na festiwalu w Opolu pojawiłam się ponownie, tym razem w repertuarze Kabaretu Starszych Panów. Po zawieszeniu działalności Ha-Dwa-O! nagrałam kilka różnorodnych płyt. „Na wiedno” ,  „Velevetka”, „W darënkù na Gòdë” ściśle związane są z moimi kochanymi Kaszubami. Szczególnym sentymentem darzę płytę „On” z poezją ks. Jana Twardowskiego.

Po drodze założyłam zespół „The Coast”, z którym nagraliśmy piosenkę „Falalalala” bardzo ciepło przyjętą przez słuchaczy i stacje radiowe. Nagrałam też „Do dna” – piękny duet z Grzegorzem Skawińskim.

W 2020 ukazała się płyta pt. „Więcej wierzyć”, na której wykonuję wiersze Karola Wojtyły.

Moje muzyczne życie cały czas się rozwija i zmienia. Często zasiadam w jurorskich składach na przeróżnych konkursach wokalnych, prowadzę grupy wokalne i komponuję piosenki dla siebie i innych wykonawców (m.in. dla ZoZi – płyty z piosenkami edukacyjnymi dla dzieci).

W 2022 premiera płyty na której zaśpiewam teksty mojego męża Łukasza Tartasa z moją muzyką,